انواع کمردرد خطرناک و درمان آن - 5 نوع دیسک کمر و مشکلات مرتبط | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

انواع کمردرد خطرناک و درمان آن - 5 نوع دیسک کمر و مشکلات مرتبط | طب سنتی


کمردرد تقریبا یک مریضی رایج در میان مردم است. محدوده ۸۰ درصد از مردم، کمر درد را در قسمتی از زندگی خود تجربه می‌کنند. اکثر وجود چنین دردی بی قرار کننده نخواهد بود.

در زیادتر موارد چنین دردی به دلیل پیچ خوردگی عضلات یا فشار و فتق دیسک است. همواره کمردرد خود به خود خوب شدن نمایان می کند. اگر کمردرد شما به تازگی آغاز شده است مناسبتر است سری به دکتر بزنید و داروهای خوب آن را گرفتن نمایید.

معالجه های غیر تهاجمی همانند ماساژ، انجام تمرینات ورزشی یا یوگا قادراست سودمند باشد. با این وجود در بعضی از موارد کمر درد قادراست بی قرار کننده باشد. بعضی از اوقات وجود چنین دردی علامت مریضی دیگری است که بایست به شتاب معالجه شود. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

  1. کنترل ادرار یا مدفوع خود را از دست داده اید:

این موضوع امکان پذیر است به دلیل سندرم دم اسب ایجاد شده باشد. به مجموعه نشانه های که در تاثیر ضرر به ریشه‌های دم اسب ایجاد می‌گردد، سندرم یا نشانگان دم اسب (Cauda equina syndrome) می‌گویند.

این یک مریضی نادر است و از میان ۳۳۰۰۰ نفر تنها یک نفر را درگیر خود می سازد. اگر چنین تقویتی معالجه نشود امکان پذیر است به فلج شدگی، از دست دادن کنترل بر روی ادرار یا مدفوع یا آشفتگی عملکرد زناشویی منجر شود.

  1. کمر درد در شب رخ می‌دهد:

زیادتر مردمی که با کمردرد دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توانند موقعیت خواب خود را مرتب کردن کنند و از همین طریق درد کمتری تجربه نمایند. اما اگر چنین مواردی به خوب شدن درد یاری نکرد و نتوانستید به دلیل درد کمر در شب مناسب بخوابید مناسبتر است با یک دکتر مشورت نمایید.

چنین دردهایی امکان پذیر است علامت تومور نخاعی باشد. تقویت دیگری که سبب ایجاد کمردرد در شب می‌شود عفونت استخوان ستون فقرات است. در هر دومورد، بایست به دکتر کارشناس رجوع شود.

  1. ذکر کردن به محل دقیق درد برایتان سخت شده است:

درد در بخش‌های بالا یا پایین کمر امکان پذیر است به دلیل عضلات یا مفاصل ویژهی نباشد. زمانی که کمردرد شما به طور ناگهانی ایجاد می شود مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

اگر درد فک، وضعیت تهوع، خستگی بیش از اندازه یا تنگی نفس دارید حتما به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید تا تقویت شما مورد تحقیق قرار گیرد.

  1. کمردرد با سفتی و خشک شدگی صبحگاهی همراه شده است:

داشتن درد و خشک شدگی در اوایل صبح یک موضوع طبیعی است اما اگر چنین دردی بیش از ۳۰ دقیقه طول بکشد و با حرکت کردن بدتر شود امکان پذیر است به گونهی آرتریت التهابی مبتلا شده باشید.این گونه التهاب محدوده ۱.۴ درصد از جمعیت جهان را درگیر خود کرده است.

اگر چنین تقویتی معالجه نشود قادراست حرکت کردن را سخت سازد. اسپوندیلیت آنکیلوزان (Ankylosing spondylitis) جمله است از یک مریضی مفصلی پیشرونده، مزمن و خودایمنی که اکثر ستون فقرات و استخوان‌های لگن را درگیر می‌سازد. مریض به علت التهاب و سفتی ستون فقرات امکان پذیر است وضعیت «خم شدن به جلو» داشته باشد.

این گونه مریضی ریسک ایجاد مریضی‌های قلبی و سکته را زیاد شدن می‌دهد. به همین خاطر نبایست آن را نادیده بگیرید. معالجه این مریضی در برگیرنده داروهای بدون نسخه یا NSAID های تجویز شده همانند اینفیلیکسیماب یا اتانرسپت است که جلوی التهاب را می گیرند.

  1. امکان پذیر است دربرابر عدم موفقیتگی باشید:

اگر به تازگی حادثه ای داشته اید، استروئیدهای غذا استفاده می‌نمایید یا به پوکی استخوان مبتلا هستید، کمردرد قادراست یک علامت اخطار دهنده برای وجود عدم موفقیتگی باشد. در چنین تقویتی مناسبتر است بلافاصله به دکتر رجوع نمایید.

امکان پذیر است عدم موفقیتگی ستون فقرات را تجربه نمایید که به کم شدن وزن ،تغییر وضعیت جسم و حتی مسئله در تنفس و هضم منجر می‌شود. در چنین تقویتی مناسبترین کار مشورت با یک دکتر کارشناس و آغاز معالجه خوب است.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد