7 بهترین راه درمان کمردرد بدون دارو - چگونه کمردرد را از بین ببریم؟ | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

7 بهترین راه درمان کمردرد بدون دارو - چگونه کمردرد را از بین ببریم؟ | طب سنتی


درد یک موضوع شخصی است. آزمایش خون یا اسکن نقادراست وجود درد و حسی که در شما وجود دارد را شناسایی دهد. چیزی که امکان پذیر است درد یک شخص را تسکین دهد امکان پذیر است در شما کارساز و سودمند نباشد. این موضوع بدین خاطر است که درد در تمام مردم یکسان نیست.

هنظیر حس گرمی یا شادابی، درد چیزی است که در مغز و بر اساس اطلاعات حسی که از جسم گرفتن می‌کند ایجاد می شود. عاملهای بیشتری تعداد دردهایی که توسط مغز گرفتن می شود را تحت اثر خود قرار می دهد. نگرانی، خستگی و حتی انتظار درد قادراست این حس را زیاد شدن یا کم شدن دهد.

شیوه های بیشتری برای تسکین درد وجود دارد. زیادتر این شیوه ها هیچ رابطهی با استفاده قرص های مسکن ندارند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

  1. وقت خود را با دوستانتان بگذرانید:

تنها بودن قادراست حس درد را در شما زیادتر کند.وقتی که با دوستان خود رابطه برقرار می نمایید ترشح اندورفین در مغز زیاد شدن نمایان می کند.

همانطور که می دانید اندورفین یک ماده شیمیایی مناسب است که قادراست فعالیت ها را در مرکز مغز آرام سازد و همین امر سبب خوب شدن درد شما می شود.

به همین خاطر وقتی که در کنار دوستان صمیمی خود هستید حس درد کمتر به سراغتان می اید. از سوی دیگر جدا شدن از جامعه سبب بدتر شدن کمردرد می شود و قادراست حال شما را بدتر سازد.

  1. بخندید:

خندیدن نیز یکی از کاهنده های قدرتمند درد در انسان‌هاست. مطالعات انجام شده نشان می دهد که خندیدن در کنار دوستان، تماشای فیلم‌های سرگرم کننده، تعریف کردن یک جوک و موارد این چنینی قادراست درد را کمتر کند. در این تقویت نیز میزان اندورفین زیاد شدن نمایان می کند.

  1. ماساژی را وقتبندی نمایید:

مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که ماساژ دادن قادراست درد را کمتر نماید یا حداقل درک مردم از درد را کم شدن دهد. گیرنده‌های فشار که در پوست شما وجود دارد به لمس کردن دیگر مردم جواب می‌دهد.

اینکار از طریق فعالسازی عصب واگ در مغز انجام می شود. فعالیت های زیاد شدن یافته در عصب واگ قادراست استرس را تسکین بقسمتد. کم شدن استرس سبب کم شدن درد می شود.

مقاله مرتبط: کم شدن درد با ماساژ معالجه ای
  1. تمرینات ورزشی را فراموش ننمایید:

مطالعه انجام شده نشان می‌دهد یک تمرین ایروبیک ۲۵ دقیقه ای همانند دویدن، دوسیکل سواری و شنا کردن قادراست حس درد را تا ۲۸ درصد کم شدن دهد. چه به کمردرد مبتلا باشید یا از یک درد مزمن همانند فیبرومیالژیا رنج ببرید، تمرینات ورزشی قادراست سودمند و یاری کننده باشد.

یک مطالعه وابسته که در مجله Pain منتشر شده است نشان می دهد ورزشکاران نسبت به دیگر مردم تحمل و استقامت زیادتری در برابر درد دارند. این تیم مطالعاتی بیان کرده است که انجام تمرینات ورزشی قادراست گیرنده های اپیوئید را فعال سازد که همین امر سبب خوب شدن درد می شود. زیادتر داروهای بدون نسخه و مسکن های تجویز شده نیز سبب فعالسازی سیستم اپیوئیدی شما می شود.

البته برای آغاز ورزش با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید تا حرکات ورزشی خوب شما را معرفی کند.

  1. کشش‌های متفاوتی را امتحان نمایید:

مطالعه انجام شده نشان می دهد که انجام تمرینات یوگا یا دیگر کشش ها در هفته قادراست کمردرد شما را خوب شدن بقسمتد. در این مطالعه مردم تقریبا ۵۵ دقیقه در هفته تمرینات کششی را انجام دادند. نویسندگان این مطالعه بر این باورند که قسمت ذهنی یوگا قادراست درد فیزیکی را خوب شدن بقسمتد.

  1. به خودتان توجه داشته باشید:

مطالعات متعدد نشان می دهد که تمرینات حضور ذهن قادراست درد را تسکین بقسمتد. نویسندگان این مطالعات هنوز به درستی نحوه کار ذهن آگاهی و تمرکز حواس را نمی دانند اما مطالعات و پژوهش های آن ها نشان می دهد که تمرکز حواس و حضور ذهن با فعالسازی سیستم اپیوئیدی کار نمی کند. این موضوع بدین معنی است که تمرکز حواس قادراست درد را به زمانی که مسکن‌ها سازگار و اثربخش نبوده است خوب شدن بقسمتد.

  1. از فوم رولر و طب سوزنی مصرف نمایید:

مصرف فوم رولر قادراست درد را کم شدن دهد.بر اساس مطالعات انجام شده مصرف طب سوزنی نیز قادراست درد را تا ۵۵ درصد کم شدن دهد. هنظیر ماساژ، مصرف فوم رولر و طب سوزنی قادراست درد را با زیاد شدن فعالیت در اعصاب واگ در مغز کم شدن دهد.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد