هیومیک اسید و فلویک اسید چیست؟ خواص این دو ماده جادویی برای بدن | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

هیومیک اسید و فلویک اسید چیست؟ خواص این دو ماده جادویی برای بدن | طب سنتی


چرا فقدان مواد معدنی اینقدر رایج است؟ یکی از راه‌حل‌های معالجه این مشکل استفاده هیومیک و فلویک است.

بر کسی پوشیده نیست که در دهه‌های اخیر مواد معدنی خاک تحلیل رفته و به همین دلیل از کیفیت مواد خوراکی کاسته شده است. گزارشات بی‌شماری دال بر آلودگی‌های دراثر مواد پلاستیکی، تشعشعات شیمیایی و کیفیت پایین مواد غذایی وجود دارد.

یافتن مواد غذا ویژه به طرز خارق‌العاده‌ایی سخت است و نمایان نیست که آیا تامین مواد غذایی به اندازه برای جسم فقط از خوراکی هایی که می‌خوریم، امکان پذیر است یا نه.


حلقه‌ی گمشده؟

گرچه سابقا پرهیز از استفاده مواد خوراکی فرآوری‌شده و غیرطبیعی، شامل رنگ‌های غذا نگهدارنده، شکر تصفیه‌شده، هورمون‌های غیرطبیعی، آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها برای تامین مواد غذایی جسم کفایت می‌نمود، اما اکنون حتی با پیروی از یک برنامه‌ی خوراکی لبریز از محصولات تازه، پروتئین‌های ارگانیک و چربی‌های با کیفیت نیز امحل تامین مواد معدنی کلیدی جسم وجود ندارد، این امر از عدم کیفیت خاک ناشی می‌شود. خوراکی های ما اکثر آنچه بایست باشند، نیستند.


چرا مواد غذا تهی از مواد معدنی هستند؟

در طی ۱۰۰ سال اخیر، به علت زراعت بیش ازاندازه، زراعت تک محصولی‌ و مصرف آفت‌کش‌ها و کود‌های غیرطبیعی و کشاورزی در مقیاس‌های وسیع سبب شده تا مواد معدنی خاک تا حد وحشتناکی تحلیل رود. انسان دیگر شکار نمی‌کنند و خوراکی های خود را از محیط‌های کاملا طبیعی که خاک سالم دارند، به دست نمی‌آورند، کشاورزان زمین‌های خود را با کود آلی(ترکیبی از کود حیوانی و خاک) و سالم تثبیت نمی‌کنند تا مواد معدنی آن به زمین باز گردد.

در وقت‌های گذشته، کشاورزان میزان مواد غذایی خاک را به دقت تنطیم می‌نمودند و زمین را مملو از کود آلی می‌نمودند، در فواصل متناوب به کشت و زرع می‌پرداختند و خاک در این فواصل حاصلخیزی خود را باز می‌یافت.

امروزه، فرایند پربارنمودن محصول از مسیر کودهای غیرطبیعی می‌گذرد، اما این فرایند مواد معدنی خاک را از بین برده و توازن میکروارگانیزم‌های خاک را بر هم می‌زند.

وضعیت فرسایش مواد معدنی خاک هر ساله وخیم‌تر می‌شود.

فرسایش مواد معدنی خاک در چند دهه‌‌ی اخیر بیش از اندازه زیاد شدن یافته است:

بی قراری‌های عمیقی درباره‌ی تحلیل مواد معدنی اهمیتمند خاک مزارع و دامنه‌ی خاک سرتاسر جهان وجود دارد.


نتایج رسمی اجلاس زمین در ریو در سال ۱۹۹۲

نتایج از اطلاعات طی ۱۰۰ ساله گذشته جمع‌آوری شده بود و حاکی از آن بود که میزان مواد معدنی خاک‌های کشاورزی شدیدا کم شدن یافته، این رقم به طور میانگین در اروپا تا ۷۲٪، در آسیا ۷۶٪ و در شمال امریکا ۸۵٪ است.

چشم‌انداز‌های غم‌انگیز:

تحلیل مواد معدنی خاک در امریکا آنقدر وحشتناک است که در سال ۱۹۹۷، بایست ۲۶ سیب خورده می‌شد تا همان مقدار آهن که ۱ سیب در سال ۱۹۵۰ آهن داشت را جذب می‌نمود.

امروزه حتی به علت دستکاری ژن‌های دانه‌ها و مصرف‌ی بیش از اندازه از آفت‌کش‌های شیمیایی که خاک را بیش از پیش تحلیل می‌برد، بایست سیب‌های زیادتری خورده شود.

این یک پدیده‌‌ی جهانی است و اوضاع در اروپا چندان مناسبتر نیست:

پژوهشگران در بریتانیا در دانشگاه پادشاه لندن، تحقیقاتی را در راستای تحقیق محتوای مواد غذاییِ غذا‌ها آغاز نموده‌اند. آنان گرفتنند که بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۱ سبزیجات و میوه‌جات به طور متوسط ۲۰ تا ۶۰٪ از محتویات معدنی خود را از دست داده‌اند.


اثر مواد معدنی بر تندرستی چیست؟

جوابی کوتاه؟ تمام‌ چیز

عملکرد مطلوب تمام موجودات زنده از جمله باکتری‌ها، گیاهان، حیوانات و انسان‌ها منوط به مواد معدنی است. انسان به طیف گسترده‌ایی از مواد معدنی و به مقدار ویژهی از آن احتیاج دارد. مسئله پیش روی این نیست که مواد معدنی خاک تحلیل رفته‌اند، مسئله اینجاست که این مقدار مواد معدنی موجود در غذا‌ها خیلی کمتر از احتیاج ما برای حفظ تندرستی است.


عناصر کمیاب

مواد معدنی کمیاب، عناصر کمیاب یا عناصر الزامی نیز خوانده می‌شوند و به آن دسته از مواد معدنی اطلاق می‌شود که فقدان آنان سبب ضرر‌ به تندرستی می‌شود. مواد معدنی کمیاب با مواد معدنی دیگر نظیر ویتامین‌ها، آنزیم‌ها و اسیدهای آمینه در طیف گسترده‌ایی از واکنش‌های بیوشیمیایی شرکت و همکاری می‌کنند.

مادامی که مواد معدنی خاک کم شدن یابد، مریضی‌ها زیاد شدن می‌یابد.

از آنجایی که در قرن اخیر خاک به شدت تحلیل رفته و این فرایند در ۳۰ سال اخیر حتی شدیدتر نیز شده، پس جای تعجبی ندارد که مریضی‌ها نیز در همین بازه‌ی وقتی ذکر شده زیادتر از پیش شده است.


پیامد فقدان مواد معدنی چیست؟

چنانچه جسم گرفتار فقدان یک یا چند مورد از مواد معدنی شود، نشانه ها مریضی‌ها آغاز می‌شود.

به عنوان نمونه، فقدان منیزیم سبب یبوست، نگرانی، افسردگی و مسائل خواب می‌شود. روی نیز برای عملکرد مطلوب سیستم ایمنی حیاتیست، درنتیجه فقدان روی احتمال مریضی‌ها و مسائل پوستی‌ را زیاد شدن می‌دهد. سلنیوم نیز در عملکرد طبیعی قلب باروری، به ویژه در آقایان، اثر باارزشی را ایفا می‌کند.

در واقع، تحقیقات حاکی از آن است که بین فقدان شدید سلنیوم و سندرم مرگ ناگهانی( مرگ‌های وابسته با حملات قلبی که غیر قابل توجیح‌اند و در مردم زیر ۳۵ سال که هیچ‌گونه سابقه‌ی مریضی قلبی ندارند، اتقاق می‌افتد) رابطه مستقیمی وجود دارد.

حتی آن دسته از مواد معدنی که جسم فقط به میزان ناچیزی از آن احتیاج دارد، از قبیل مس، نیز خیلی حیاتی هستند، از این روی فقدان مس منجر به ضربان قلب نامرتب یا مسائل قلبی حاد می‌شود.

ضرورتا جسم پس از مواجهه با فقدان مواد معدنی تحلیل می‌رود،به تنهایی به این علت که عناصر الزامی برای عملکرد مطلوب را در اختیار ندارد.

پزشک لینوس پائولینگ پس از سالها تحقیق به این نتیجه رسید که:

رد پای تمام‌ی مریضی‌ها و بیماری ها و دردها به فقدان مواد معدنی ختم می‌شود.


چگونه از برنامه‌ی خوراکی خود مواد معدنی به اندازه جذب نمائیم؟

در چند ماه اخیر، تحقیقات خود را به اثرات مخرب فقدان مواد معدنی بر تندرستی معطوف نموده‌ام تا از خانواده‌اممراقبت نمایم. با توجه به اینکه فقدان مواد معدنی اکثر خیلی رایج است و در عین حال اثرات مخربی بر تندرستی دارد، پس مسئلهی جدی پیش روی ماست.

ما مواد پروتئینی غذایی بیشتری استفاده می‌کنیم وخوراکی های خود را از مواد تازه، محلی آماده می‌کنیم یا در صورت امحل خودمان آنان را رشد می‌دهیم.

در دنیای ایده‌آل، ما می‌توانیم تمام مواد معدنی مورد احتیاج خود را از مواد خوراکی جذب نمائیم. اما از آنجایی که تحقق این امر دیگر امکان‌پذیر نیست، مکملها یاری‌رسان می‌شوند.

مکمل‌های مواد معدنی امری جدید نیست، مدت‌هاست که در پیرامون ما هستند. با این وجود، تمام مکمل‌ها یکسان نیستند. شاید تصور نمایید که استفاده مکمل‌های مواد معدنی یا مولتی‌ویتامین‌ها که می‌توان بدون نسخه گرفتن نمود، مواد معدنی مورد احتیاج جسم شما را تامین و ذخایر جسم را تکمیل می‌نماید، حال آنکه حتی مناسبترین مکمل‌ نیز شامل کمتر از ۴۰٪ مواد معدنی و میزان خیلی ناچیزی از عناصر کمیاب مورد احتیاج جسم است.

نتایج تحقیقات من حاکی از آن است که فرق خیلیی بین مواد معدنی آلیِ و مواد معدنی غیر آلی(کانی) وجود دارد.


فرق مواد معدنی آلی و مواد معدنی غیر آلی چیست؟

آن دسته از مواد معدنی که از خواستگاه طبیعی و یونی خود مشتق می‌شوند، مواد معدنی آلی خطاب می‌شوند. این دسته از مواد معدنی در واقع مواد معدنی غیر آلی را به طور طبیعی از جسم خارج و تخلیه می‌کند، که امریست خیلی مناسب، زیرا مواد معدنی نبایست به مدت زیاد در سیستم گردش خون شما وجود داشته زیرا سبب تولید سم ‌می‌شوند.

مواد معدنی آلی به طور طبیعی در گیاهان یافت می‌شوند که ۷۰ تا ۸۰٪ آن را از خاک گرفتن می‌کنند و آن را به گیاهی که ما می‌خوریم یا حیوانات می‌خورند، منتقل می‌کنند.

بعلاوه، امحل ذخیره‌ی مواد معدنی یونی به مدت زیاد‌تر از چند ساعت در جسم وجود ندارد، آنان از این جهت شبیه ویتامین‌های محلول در آب هستند؛ درنتیجه، در بافت‌های منعطف به وضعیت سمی نمی‌رسند.

مواد معدنی غیرآلی که در مولتی‌ویتامین‌ها یا مکمل‌ها یافت می‌شوند اکثر از سنگ‌های زیرزمینی یا ذخایر معدنی استخراج می‌شوند. از آنجایی که این مواد زنده نیستند(نظیر گیاهان)، مواد معدنی آنان نیز زیست بودش ندارد، بدان معنا که شتاب ورود دارو به دستگاه گردش خون یا بافت‌ها کم است.


مناسبترین مکمل‌های مواد معدنی آلی کدامند؟

زمانی که تحقیق خود درباره‌ی این مواد آغاز نمودم تا راهی در جهت برطرف کردن فقدان رایج مواد معدنی بیابم، به مواد خیره‌کننده‌ایی معروف به فولیک و هیومیک اسید برخوردم. هر چه زیادتر آنان را مطالعه نمودم، زیادتر گرفتنم که آنان معالجه خیلیی از مریضی‌ها هستند که از ضعف خاک، که در بالا ذکر شد، نشآت می‌گیرند.


هیومیک اسید چیست؟

هیومیک اسید ماده‌ایی طبیعی در اعماق زمین است که محصول ثانویه‌ی گیاخاکسازی یا همان فرایند تولید مجدد‌ی خاکِ گیاه است که میلیون‌ها سال به طول می‌انجامد.

گیاخاکسازی مستلزم تقویت جغرافیایی منحصر به شخصی از فشارهوا، دما، بعلاوه‌ی ترکیب درستی از مواد آلی است که در طول وقت، این ماده‌ی آلی را متراکم می‌سازد و به ماده‌ایی جدید و به طور استثنایی سودمند معروف به هیومیک اسید تبدیل می‌کنند.

به طور خلاصه، هیومیک اسید ماده‌‌‌ایی معدنی، شامل مواد پربار که از گیاهان دریایی که میلیون‌ها سال پیش وجود داشتند، ایجاد می‌شود.


ارزش هیومیک اسید در چیست؟

هیومیک اسید ماده‌ایی فوق‌العاده قوی، که مواد معدنی آلی و عناصر کمیابِ سبزیجات و میوه‌های آلی زنده‌ی باستانی را بعلاوه‌ی گیاهان دریایی باستان در خود حفظ نموده، است.

نحوه‌ی عملکرد هیومیک اسید چگونه است؟

در میزان سلولی، هیومیک اسید اثر اصلی خود را در خارج از سلول‌ها ایفا می‌کند و مانع از ورود ویروس‌ها و سموم به جسم می‌شود، التهابات را کم شدن داده، به جنگیدن باپرورش سلول‌های بدخیم می‌پردازد و کلید فیزیولوژیک جسم که مریضی‌ها را کنترل می‌نماید را روشن می‌کند و بدین ترتیب روندپرورش خیلیی از مریضی‌های جدی را معکوس می‌گرداند.

در داخل معده، به تجزیه و تحلیل خوراکی یاری کرده و به مهاجمان خارجی و سموم حمله می‌کند. هیومیک اسید، سموم را پیش از آنکه وارد سلول‌ها شوند از روده خارج می‌کند و به سیستم ایمنی اجازه می‌دهد تا در اوج کمال مطلوب خود عمل کند.


خاصیت ها هیومیک اسید چیست؟

تحقیقات در طی چند دهه‌ی اخیر نشان می‌دهد که خاصیت ها بالقوه‌ی آن جملهند از:

  • جنگیدن با سرطان
  • جنگیدن با تومورهای غده‌ی تیروئید
  • خوب شدن کیفیت خواب
  • نبرد با ویروس‌ها
  • ایجاد روندی معکوس در مریضی‌های چشمی

فلویک اسید چیست؟

فلویک اسید را با فولیک اسید اشتباه نگیرید.

فلویک اسید یکی دیگر از مواد طبیعی از اعماق زمین است، فقط نقاط ویژهی از جهان این ماده‌ی معددنی آلیِ پربار را در خود دارند، این ماده از عمق ۶ تا ۷.۵ کیلومتر زیر میزان زمین استخراج می‌شود.

فلویک اسید هم نظیر هیومیک اسید در طی فرایند گیاخکسازی گیاهان دریایی شکل می‌گیرد، که شکل‌گیری آنان مستلزم وقت است. فلویک اسید، نخستین سری از مولکول‌هایی هستند که پس از تدفین و زیر خاک رفتن گیاهان دریایی بنابراین‌ی فعالیت‌های آتشفشانی در میلیون‌ها سال پیش، بستر دریا را پوشاندند و در زمره مواد معدنی باستانیِ خیلی پربار محسوب می‌شوند.

به مرور وقت، این گیاهان دریایی و مواد آلی دیگر با فلویک اسید ترکیب شده و هیومیک اسید را شکل دادند. فلویک اسید در واقع پیش‌ماده‌ی ساختِ هیومیک اسید است. فلویک اسید مولکولی خیلی کوچک‌تر از هیومیک اسید است و اثر منحصر به شخصی در جسم دارد.


نحوه‌ی عملکرد فلویک اسید چگونه است؟

در میزان سلولی، فلویک اسید زیادترین فعالیت خود را درون سلول‌ انجام می‌دهد، غشای سلولی را نفوذناپذیر می‌سازد و مواد غذایی را به درون سلول‌ها سرایت می‌دهد.

یکی از مزایای آن این است که سلول‌ها را حجیم‌تر کرده و مصرف مواد غذایی را ساده‌تر می‌کند. فلویک اسید با آب هم‌بست شده و از جسم در برابر فرایند طبیعی سم‌زداییمراقبت می‌کند.


خاصیت ها فلویک اسید چیست؟

طبق تحقیقات فلویک اسید:

  • سیستم ایمنی را تثبیت می‌نماید.
  • قادراست درد را کم شدن دهد.
  • صدمات دراثر رادیکال‌های آزاد را به حداقل می‌رساند.
  • قادراست زخم‌های عفونی روده را التیام بقسمتد.

مناسبترین منابع تامین فلویک و هیومیک اسید

در طی فرایند تحقیق در این زمینه، گرفتنم که اساساُ ۸ منشا اصلی هیومیک و فلویک اسیدِ جهان در ۵ کشور است:

روسیه، کانادا، چین، مکزیک و ایالات متحده‌.

با این وجود، بیشتر هیومیک اسید و فلویک اسیدِ موجود در فروشگاه‌ها نامرغوب است و با عنوان لئوناردیت یا زغال قهوه‌ایی شناخته می‌شود.

طبق تحقیقات من، مواد معدنی و کیفیت هیومیک اسید و فلویک اسیدِ نیو مکزیکو زیادتر از تمام مواردی بود که من یافتم. فایده قلیایی آن فوق‌العاده بیشتر و ممتاز بود و این بدان معناست که زیست‌بودش(شتاب ورود دارو به دستگاه گوارش) آن برای جسم بیشتر است.

آزمونی ساده: چنانچه می‌خواهید فرق بین مکمل‌های با کیفیت یا بی‌کیفیت هیومیک و فلویک اسید را دریابید، فلویک اسید و هیومیک اسید را درون آب بیاندازید و ببینید چگونه حل می‌شوند. قابلیت انحلال آن علامت‌ی مناسبی از غلظت و توان آن در زیست‌بودش(شتاب ورود دارو به دستگاه گوارش) آن در جسم است.

یکی از تحقیقات عمده در زمینه‌ی فلویک و هیومیک اسید توسط آنتونی هاینس صورت پذیرفت، وی خاطر نشان ساخت که ذخایر موجود در نیومکزیکو متراکم‌ترین ذخایر جهان هستند.

فلویک و هیومیک اسیدی که من مصرف می‌کنم

به تازگی خانواده‌ام مصرف پودر طبیعی BlackMp را آغاز نموده‌اند که در زمره‌ی با کیفیت‌ترین مکمل‌های فلویک و هیومیک اسید جای دارد که من یافتم.

محصولات موجود در فروشگاه‌ها، یک مایع سیاه رنگ است، اما چنانچه پودر آن را آماده و خودتان محلول را بسازید، اثر آن زیادتر است. زیرا فاقد تشعشعات پلاستیکی بطری‌ها بوده و حمل آن نیز ساده‌تر است.

منشا پودر BlackMp فلویک و هیومیک از نیومکزیکو است و در فرایند استخراج، فلویک و هیومیک از هم جدا شده‌اند که همین امر زیست‌بودش(شتاب ورود دارو به دستگاه گوارش) آن را زیادتر می‌کند.


هیومیک اسید و مواد معدنی

این پودر شامل طیف گسترده‌ایی از مواد معدنی و عناصر کمیابِ آلی است.

افزون بر این با تحقیق‌های مکرر گرفتنم که این پودر فاقد ژن‌های دستکاری‌ شده است، دربرابر باران‌های اسیدی قرار نگرفته، عاری از مواد شیمیایی و غیرطبیعی است، تحت اثر آفت‌کش‌ها قرار نگرفته و دارای گواهی تائید مواد آلی و تائیدیه حلال بودن است.

اثرات آب سیاه

من به شخصه متوجه شدم که انرژی‌ام زیادتر شده و روی‌هم رفته حس مناسبتری دارم. ذهنم بازتر شده، که احتمالا به علت محتویات معدنی آن است.

این BlackMp نه تنها شامل هیومیک و فلویک اسید است، بلکه شامل پروبیوتیک‌های زنده‌ی خاک نیز می‌باشد.

بر کسی پوشیده نیست که پروبیوتیک‌ها برای حفظ تندرستی الزامی‌اند و پروبیوتیک‌های هاگ نظیر سلاحی قدرتمند در برابر مریضی‌هاست زیرا آنان سبب زیاد شدن تعداد باکتری‌های سودمند روده می‌شوند و باکتری‌های بد را معدوم می‌کنند.

مطالعات حاکی از آن است که پروبیوتیک‌های هاگ نظیر می‌توانند از اسید معده راحت‌تر از پروبیوتیک‌های متداول که شامل پوشش محافظ نیستند، عبور کنند.

به عنوان یکی خوب شدن یافتگانِ مریضی‌های وابسته با سیستم ایمنی، گرفتنم که پروبیوتیک‌های پودر سیاه با معده‌ام خیلی سازگارند و بدنم نسبت به آنان بازتاب مناسبی نشان می‌دهد.

زیادتر بخوانید : پروبیوتیک چیست و چه خاصیت های دارد؟
توصیه ویژه

مکمل‌ها گران قیمت هستند. من این را درک می‌کنم. بر خلاف بعضی موارد ساده نظیر مواد شوینده‌ی خانگی یا پاک‌کننده‌های دست‌ساز، هیچ راهی برای تامین این مواد معدنی از طریق برنامه‌ی خوراکی وجود ندارد. گرچه از صمیم قلب معتگام که پیروی از یک برنامه‌ی خوراکی لبریز از مواد غذایی کلید تندرستی است، و تصور نمی‌کنم چنانچه جسم را از مواد خوراکی غذایی محروم نمائیم هیچ مکملی بتواند جانشین شود، من همینطور گرفتنم که مناسبترین مکمل‌ها هم فقط در بعضی موارد اثربخشند.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد