علائم سرطان مثانه در زنان و مردان - راه درمان سرطان مثانه چیست؟ | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

علائم سرطان مثانه در زنان و مردان - راه درمان سرطان مثانه چیست؟ | طب سنتی


سرطان مثانه، سرطان پوشش داخلی مثانه است. سرطان مثانه، زیادتر در میان آقایان کهنسال دیده می‌شود که متوسط سن آن‌ها به زمان شناسایی ۷۳ و به زمان فوت ۷۸ است. این اطلاعات بر اساس داده‌های جمع آوری شده از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ در ایالت متحده آمریکا به دست آمده است.

موسسه ملی سرطان تخمین می‌زند که محدوده ۷۴,۶۹۰ مورد جدید و ۱۵,۵۸۰ فوت بر تاثیر سرطان مثانه وجود داشته باشد. محدوده ۷۰ الی ۸۰ درصد تشخیص‌های جدید برای سرطان مثانه، به صورت غیر تهاجمی بوده است. اگر سرطان به دیواره عضلات مثانه نفوذ کند به آن سرطان مثانه تهاجمی می‌گویند.

ریسکات سرطان مثانه:

همانطور که می‌دانید سیگار کشیدن یکی از عاملهای ریسک اصلی برای سرطان مثانه است. این عامل قادراست علت بیش از ۳۰ درصد از سرطان‌های مثانه در میان خانم ها و ۵۰ درصد از سرطان مثانه در آقایان باشد. شغل‌های ویژه همانند رانندگی اتوبوس و مکانیک‌ خودرو، کارگرانی که بر روی چرم کار می‌کنند نیز امکان پذیر است به دلیل مواد شیمیایی که با آن سروکار دارند به سرطان مثانه مبتلا شوند.

وجود مواد شیمیایی همانند بنزن قادراست ریسک دچار به سرطان مثانه را زیاد شدن دهد. سابقه خانوادگی نیز قادراست یکی از عاملهای ریسک برای دچار به سرطان مثانه باشد.

علامت ها و نشانه ها سرطان مثانه:

وجود خون در ادرار، یکی از رایج ترین علامت های سرطان مثانه محسوب می‌شود. این خون امکان پذیر است در ادرار به صورت رنگ زرد تیره، قرمز روشن یا رنگ قهوه ای دیده شود. با اینحال، خون در ادرار قادراست متناوب باشد حتی وقتی که توسط مریضی‌های جدی ایجاد می‌شود. حاد و شدید بودن آن ارتباطی به شدت سرطان ندارد.

وجود خون در ادرار قادراست نشان دهنده مواردی همانند عفونت مجاری ادراری؛ سنگ مثانه، سنگ کلیه و سرطان کلیه باشد.

اگر دکتر خونی را در ادرار مشاهده کند، بایست زیادتر از هر چیز دیگری به فکر سرطان مثانه بیفتد مگر اینکه آزمایش‌های دیگر وجود این سرطان را رد کند. دیگر علامت‌های سرطان مثانه امکان پذیر است در برگیرنده تکرر ادرار؛ ادرار دردناک، عفونت مجاری ادرار و درد در کمر باشد.

مقاله مرتبط: کیست مثانه چیست

تشخیص و آزمایش سرطان مثانه:

وقتی که مریض به مطب دکتر می‌رود، دکتر امکان پذیر است نمونه ادرار شخص را بگیرد تا وجود خون در ادرار یا دیگر سلول‌های غیر عادی را شناسایی نماید. دیگر آزمایش‌ها همانند سیستوسکوپی( در این شیوه از یک لوله بلند به همراه دوربین مصرف می‌شود) مورد مصرف قرار می‌گیردکه در آن دکتر لوله دوربین دار را داخل جسم مریض می‌فرستد تا داخل مجاری ادرار و مثانه را مشاهده کند.

اگر سلول‌های سرطانی ممیزان باشند، این موضوع نشان می‌دهد که سرطان تهاجمی است و امکان پذیر است در میزان جسم گسترش یابد. اگر دکتر به وجود سرطان مثانه تهاجمی مشکوک باشد قادراست تحقیق‌هایی همانند MRI، سی تی اسکن و اشعه ایکس را برای تعیین گسترش سرطان به کلیه و دیگر هیکل‌های داخلی جسم انجام دهد.

راههای معالجه سرطان مثانه:

سرطان میزانی مثانه، که از دیواره مثانه سرچشمه می‌گیرد، اکثر قابل معالجه است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط موسسه آمار سرطان، محدوده ۹۶.۲ درصد از مردمی که مبتلا به سرطان میزانی مثانه بوده‌اند تا ۵ سال نیز زنده بوده اند. این عدد در سرطان تهاجمی محدوده ۷۷.۴ درصد است.

مصرف روش TUR به همراه تابش معالجه ای یا بدون آن یکی از اصلی ترین معالجه‌ها برای سرطان میزانی مثانه است. در این فرآیند، ابزار کوچکی با یک سیم در انتهای آن؛ در داخل مثانه قرار می‌گیرد. تومور و نواحی احاطه کننده آن با مصرف جریان الکتریکی یا لیزر پرانرژی ویژه سوخته می‌شود.

اگرچه جراحی در زیادتر موارد موفقیت آمیز بوده است اما به بیماران پیشنهاد می‌شود هر سه ماه یکبار سیستوسکوپی را انجام دهند تا از بروز هرگونه مسئله پیشگیری شود.

اگر سرطان مثانه در مرحله های اولیه شناسایی داده شود امحل معالجه آن زیادتر می‌شود. در مورد سرطان میزانی مثانه امحل برگشت آن وجود دارد به همین خاطر به بیماران پیشنهاد می‌شود چند سال بعد از معالجه نیز مریضی خود را پیگیری کنند.

سیستکتومی سگمنتال که در آن تنها قسمتی از مثانه برداشته می‌شود امکان پذیر است برای معالجه سرطان تهاجمی مورد مصرف قرار گیرد که درجه پایینی دارد و تنها قسمت کوچکی از دیواره مثانه را درگیر خود کرده است. با اینحال، سیستکتومی رادیکال، که در آن کل مثانه برداشته می‌شود، شایع ترین گونه جراحی برای سرطان مثانه تهاجمی است.

بعضی از بافت‌های احاطه کننده امکان پذیر است در طول جراحی برداشته شود تا ازپرورش بافت‌های سرطانی پیشگیری گردد.

در طول جراحی، جراح احتیاج به بازسازی یک مثانه غیرطبیعی دارد تا امحل دفع ادرار در مریض وجود داشته باشد. به گفته دکتران، این جراحی یک جراحی بزرگ محسوب می‌شود که در زیادتر کشورها با مصرف ربات‌ها انجام می‌شود. جراحی با ربات، کمتر تهاجمی است و خونریزی کمتری دارد.

افزون بر جراحی ، بیماران امکان پذیر است معالجه بیولوژیکی را متحمل شوند که در آن باکتری باسیل کالمت گرن یا پروتئین‌های ایمنی غیرطبیعی برای تثبیت، هدایت یا بازگرداندن جواب ایمنی جسم در مقابل سرطان مصرف می‌شود. این معالجه‌ها اکثر به طور مستقیم از طریق میزراه به مثانه هدایت می‌شود.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد