رازهای زیبایی پوست صورت - 12 نکته مهم از متخصصین پوست | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

رازهای زیبایی پوست صورت - 12 نکته مهم از متخصصین پوست | طب سنتی


مواظبت از پوست امر خیلی باارزشی است پس مناسبتر است به نظیر یک کارشناس پوست از آن مواظبت نمایید.

اگر از کارشناسان پوست در مورد زیبایی صورتشان سوال نمایید و سوال کنید چه کارهایی برای باقی ماندن این زیبایی انجام می‌دهند به دو مورد ذکر خواهند کرد: شستن صورت در شب  و مصرف کرم‌های خوب ضد آفتاب در طول روز.

اما ساده نباشید، ترفندهای خیلی بیشتری وجود دارد که این مردم برای حفط زیبایی پوست خود از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند تا پوستی صاف و بدون لکه داشته باشند.


۱۲ راز زیبایی پوست صورت

در این مقاله قصد داریم ۱۲ مورد از رازهای زیبایی که کارشناسان از آن مصرف می‌کنند را بیان کنیم.


 • آن‌ها کثیفی‌ها و گرد و خاک را از خود دور می‌کنند:

 • این مردم به طور هر روزه و مرتب حوله صورت خود را تغییر می‌دهند. حوله حمام نیز شامل باکتری‌های زیان آوری است که بایست به طور مرتب تغییر نمایان کند.

  رطوبت، گرما و پوست مرده قادراست بر روی حوله شما جمع شدنکند. وقتی که صورت خود را می‌شویید، همیشه موهای خود را به سمت عقب بکشید.

  همواره مردم به زمان پاکسازی صورت خود در شب به ناحیه خط رویش مو توجهی نمی‌کنند. وقتی که می‌خواهید بخوابید، موهای خود را از روی صورت بردارید زیرا مو هنظیر یک آهنربا برای کثیفی‌ها و آلودگی‌ها عمل می‌کند و آن‌ها را به خود جذب می‌کند.


 • آن‌ها از رتینوئید مصرف می‌کنند:

 • اگر می‌خواهید پوست مناسبی داشته باشید می‌توانید از رتینوئیدمحلی بر روی پوست خود مصرف نمایید. این مواد هم خانواده ویتامین A   هستند و می‌توانند فرآیند تولید کلاژن را برانگیختن کنند و پوست شما را استوار تر و شاداب‌تر نگه دارند.

  در این صورت پوست شما عاری از چین و چروک خواهد بود. اگر از این مواد به مدت چند هفته مصرف نمایید، مطمئن باشید اثر خیلی قابل توجهی بر روی پوست شما خواهد داشت.


  زیبایی پوست

  1. این مردم پوست خود را خشک نمی‌کنند:

  مناسبتر است محصولات مورد احتیاج خود را بر روی پوست مرطوب اعمال نمایید، درنتیجه بعد از شستن و پاکسازی پوست، اجازه دهید رطوبت بر روی صورت شما باقی بماند و سپس مواد مورد احتیاج را بر روی آن اعمال نمایید.

  اگرچه زیادتر محصولات بر روی بسته بندی خود توصیه می‌کنند که بر روی پوست خشک استفاده گردد اما  اندکی رطوبت به مواد اجازه می‌دهد راحت‌تر به پوست شما نفوذ کنند.


 • آن‌ها همیشه پوست خود را آب رسانی می‌کنند:

 • پوست شما برای اینکه شاداب‌تر، نرم‌تر و زیباتر باشد به رطوبت احتیاج دارد.

  مرطوب کننده‌هایی که شامل اسید هیالورونیک هستند استثنائی عالی خواهند بود. مناسبتر است هر روزه ۸ الی ۱۰ لیوان آب بنوشید تا رطوبت مورد احتیاج آن تامین شود.


  مناسبترین روغن ها برای زیبایی پوست

  1. این مردم به روغن بهای بیشتری می‌دهند:

  همواره مردمی که پوست شاداب و زیبایی دارند از روغن زیتون برای پاکسازی و رطوبت رسانی به پوست مصرف می‌کنند. در این وضعیت پوست هیچ نوع چین و چروکی نخواهد داشت.

  شما می‌توانید از ترکیب روغن زیتون و آب مصرف نمایید. روغن آرگان نیز برای پوست عالی است. روغن‌های طبیعی، مرطوب کننده و پاک کننده عالی برای پوست هستند و می‌توانند مواد آرایشی را در عرض چند دقیقه از روی پوست شما حذف کنند.


 • آن‌ها از سرم مصرف می‌کنند:

 • بعد از شستن صورت، مصرف سرم قادراست خیلی سودمند باشد.  مناسبتر است از سرم‌هایی مصرف نمایید که شامل آنتی اکسیدان  و ویتامین C است و قادراست با رادیکال‌های آزاد جنگیدن کند.

  همینطور می‌توانید از سرم‌هایی مصرف نمایید که شامل عاملهایپرورش یا مشتقات سلولی هستند و می‌توانند ساخت کلاژن و الاستین  را برانگیختن کنند. در نهایت بر روی پوست خود از ضد آفتاب‌های خوب مصرف نمایید.


 • این مردم مواظب لب‌های خود هستند:

 • هر روز صبح وقتی که از خواب بیدار می‌شوید از یک محصول مرطوب کننده بر روی لب‌های خود مصرف نمایید. اینگونه مواد از خشک شدن لب‌ها پیشگیری می‌کند و آب مورد احتیاج آن را تامین می نماید.


 • آن ها توجه ویژه‌ای به چشمان خود دارند:

 • چشم اولین مکانی است که قادراست نشانه ها پیری را نشان دهد پس به توجه ویژه و ویژهی احتیاج دارد. مناسبتر است از کرم‌های دور چشم مخصوصی مصرف نمایید.  مثلا بعضی از این کرم‌ها شامل کافئین هستند و می‌توانند به کمتر شدن پف زیر چشم یاری کنند.

  شما می‌توانید از کرم‌هایی مصرف نمایید که دارای عاملپرورشی هستند که  در طول شب سبب بازیابی سلول‌های مرده می‌شود.


  حمام برای زیبایی پوست صورت

  1. این مردم دمای حمام را با دقت مرتب کردن می‌کنند:

  مناسبتر است دمای حمام بیشتر داغ نباشد. از دمای گرم برای حمام مصرف نمایید.

  اگر دمای حمام بیش از اندازه داغ باشد، سبب از دست دادن روغن طبیعی پوست می‌شود و پوست خشک خواهد شد و در نهایت سبب ایجاد خارش در آن می‌شود. از مرطوب کننده های خوب قبل و بعد از حمام مصرف نمایید.

  همینطور بخوانید: رازهای زیبایی در حمام

 • آن‌ها منتظر وقت خواب برای شستشوی صورت نمی‌نظیر:

 • وقتی که از سرکار به منزل بر می‌گردید منتظر وقت خواب برای شستشوی صورت خود نباشید. اگر آرایشی بر روی صورت دارید  و می‌خواهید آن را پاک نمایید، مناسبتر است وقت انجام اینکار را به تعویق نیندازید.


  پاک کردن آرایش برای تندرستی پوست

  1. این مردم با استراتژی خوب آرایش خود را پاک می‌کنند:

   یکی از قوانین طلایی به زمان پاک کردن آرایش صورت این است که چشمان خود را نمالید. پوستی که در ناحیه مژه‌ها وجود دارد ظریف‌ترین و حساس‌ترین پوست جسم محسوب می شود و قادراست به شتاب پیر شود.

  مالش تهاجمی این نواحی قادراست ضرر بیشتری به پوست وارد کند و سبب سرعت قسمتیدن به فرآیند پیری در این ناحیه گردد.

  برای پاک کردن آرایش چشم از محصولات خوب و یک پارچه نخی نرم مصرف نمایید. حتی اگر پوست شما دارای آکنه هست باز هم می‌توانید از این شیوه بهره مند شوید.


 • آن‌ها تنها بر روی پوست صورت خود تمرکز نمی‌کنند:

 • مناسبتر است به پوست دیگر نواحی جسم نیز توجه نمایید. اگر در پشت و گردن خود آکنه‌ای مشاهده کردید می‌توانید از اسید سالیسیلیک و ژل آکنه برای معالجه آن مصرف نمایید.

  زیادتر مردم، توجهی به ناحیه گردن خود نمی‌کنند و همین امر سبب می‌شود علامت‌های پیری در این بخش خیلی زود مشخص شود. شما می‌توانید از سرم، مرطوب کننده، ضد آفتاب و دیگر محصولات مواظبتی برای این بخش از پوست خود نیز مصرف نمایید.