رژیم غذایی طیف دین اورنیش (Ornish) | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

رژیم غذایی طیف دین اورنیش (Ornish) | طب سنتی


شاید بخواهید ۱۰ پوند وزن کم نمایید یا ۱۰۰ پوند. شاید حمله قلبی داشته اید و بایست رژیم خوراکی خود را عوض نمایید. یا شاید وزن کم کرده اید و می خواهید مجددا زیاد شدن وزن نداشته باشید.

دین اورنیش، MD، می گوید: تمام شیوه های کم شدن وزن را فراموش نمایید. در آخرین برنامه خوراکی که او ارائه کرده است هیچ خوراکی حذف نمی شود.

او خوراکی ها را از سالم ترین (گروه ۱) به پایین ترین حجم مواد غذایی (گروه ۵) تقسیم می کند. به طور کلی، هر چقدر رژیم خوراکی شما به سمت گروه ۱ پیش برود تندرستی عمومی شما زیادتر و کم شدن وزن زیادتری خواهید داشت.

افزون بر رژیم خوراکی، اورنیش بر مقدار فعالیت شما، چگونگی بازتاب به استرس، و مقدار عشق و حمایتی که در زندگی گرفتن می نمایید نیز تاکید می کند.

چه چیزهایی می توانید میل کنید؟

هیچ چیزی ممگونه نیست، اما میزان استفاده بعضی از خوراکی ها (از جمله مرغ، کربوهیدرات های فراوری شده، قند و الکل) ارتباط به هدف شما دارد.

وب سایت اورنیش ذکر می کند “برای بیشتر مردم، دارا بودن رژیم خوراکی – هر نوع رژیم خوراکی – قابل تحمل نیست … در مقابل، شیوه طیف فقط در مورد آزادی و انتخاب است.”

  • میزان تلاش: متوسط
  • ممحدودهیت ها: دوستداران گوشت و کسانی که موادخوراکی فراوری شده استفاده می کنند، به سختی با این برنامه خوراکی کنار می آیند. اگر مریضی نظیر مریضی قلبی دارید، ممحدودهیت های زیادتری خواهید داشت، از جمله میزان چربی در رژیم خوراکی.
  • پخت و پز و خرید: اورنیش پیشنهاد می کند تا جایی که امحل دارد خوراکی های تازه و فصلی – طبیعی استفاده نمایید. برنامه خوراکی طیف شامل دستور خوراکی های سالم بیشتری است (توسط سرآشپز آرت اسمیت) که به راحتی پخته می شوند.
  • خوراکی های کنسروی و بسته بندی شده: هیچی.
  • جلسات شخصی: نه.
  • استثنا: مردمی که دارای مریضی های مزمن نظیر مریضی های قلبی یا دیابت هستند می توانند در برنامه مدیریت روش زندگی پزشک اورنیش در مراکز بهداشتی متفاوت در سراسر ایالات متحده ثبت نام کنند.
  • ورزش: اورنیش پیشنهاد می کند به صورت منظم ورزش نمایید به عنوان مثال ۲۰-۳۰ دقیقه در روز راه بروید. همینطور پیشنهاد می کند با تمرینات یوگا، مدیتیشن و مصرف روش های آرامش قسمت دیگر، استرس خود را کنترل نمایید.

آیا در این رژیم خوراکی ممحدودهیت های خوراکی یا ترجیحات خوراکی وجود دارد؟

بله به عنوان مثال، رژیم گیاهخواری، یا رژیم کم چرب را می توانید به راحتی در این برنامه جای دهید.

این رژیم خوراکی خالی از گلوتن نیست، درنتیجه اگر گلوتن استفاده نمی نمایید، بایست مواد خوراکی گلوتن دار را حذف نمایید.

چه چیز دیگری بایست در خصوص این رژیم خوراکی بدانید؟

هزینه: بیشتر خوراکی های سالم پیشنهاد شده گران نیستند، اما برخی از آنان، نظیر ماهی، گران هستند.

پشتیبانی: به انجمن رایگان و آنلاین اورنیش”احساس عشق” بپیوندید تا نکات و دستورهای خوراکی گرفتن نمایید و با مردمی دیگر که از این رژیم مصرف می کنند رابطه برقرار نمایید. همینطور فیلم های مدیتیشن نیز به صورت آنلاین در دسترس هستند.

پزشک برونیلدا نازاری، MD ، در این مورد چه می گوید:

آیا این شیوه اثربخش است؟

بله، رژیم خوراکی طیف پزشک اورنیش اثربخش است. این رژیم برای تمام مردم خوب است، اما این رژیم خوراکی برای کسانی که دربرابر ریسک مریضی قلبی هستند طراحی شده است.

این برنامه شامل یک برنامه قدم به قدم برای گرفتن مواد غذایی است که به عنوان یک رژیم خوراکی کم چرب مصرف می شود. از لحاظ تاریخی، این گونه رژیم کم کربوهیدرات و کم چرب برای مردم مبتلا به مریضی قلبی توصیه می شد.

این رژیم خوراکی با کربوهیدرات های پیچیده، میوه ها و سبزیجات آغاز می شود. این رژیم سبب زیاد شدن فیبر و کم شدن کالری می شود. با این حال مرحله های این رژیم خوراکی قادراست ممحدوده کننده باشد.

نظیر هر رژیم خوراکی دیگر که خوراکی ی استفادهی شما را تغییر می دهد، برای این رژیم خوراکی نیز بایست برنامه خوراکی داشته باشید و در زمان آغاز بایست به موادغذایی توجه نمایید.

آیا این رژیم خوراکی برای مریضی های ویژه مناسب است؟

برنامه خوراکی طیف اورنیش به ویژه برای مردمی که احتیاج به کم شدن ریسک دچار به مریضی قلبی دارند، خیلی اثربخش است. برخی از متخصصان اخطار می دهند رژیم خوراکی که چربی و کربوهیدرات بالایی دارد قادراست تری گلیسیرید خون را زیاد شدن دهد، اما سال ها تحقیق پشت این رژیم خوراکی و برنامه وجود دارد. کم شدن وزن سبب کم شدن تری گلیسیرید، قند خون و فشار خون می شود.

رژیم خوراکی طیف اورنیش شامل نمونه هایی از چگونگی مصرف برنامه خوراکی برای کم شدن وزن، کم شدن کلسترول، کم شدن فشار خون و یاری به پیشگیری یا معالجه دیابت، مریضی قلبی و دیگر مریضی ها است.

سخن آخر

هر برنامه خوراکی موفق برای کم شدن وزن احتیاج به این مشکل دارد که ببینید چه چیزی برای شما سودمند است. رژیم های ممحدوده احتیاج به وقت، برنامه ریزی، و دانش غذا ای دارند. برای مثال، کم شدن چربی بعضی از خوراکی های شامل کلسیم، ویتامین B و روی را ممحدوده می کند و جسم احتیاج به بعضی از چربی ها برای جذب بعضی از ویتامین ها دارد.

درنتیجه رژیم خوراکی طیف پزشک اورنیش رژیمی ایده آل برای مردم دقیق و متپیمان است. اگر عادت به آشپزی و خرید ندارید، این برنامه خوراکی برای شما خوب نیست، مگر اینکه مهیا یک تغییر بزرگ باشید.

نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد