خواص ترکیب دارچین و عسل | 8 خاصیت شفگت انگیز مخلوط دارچین و عسل | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

خواص ترکیب دارچین و عسل | 8 خاصیت شفگت انگیز مخلوط دارچین و عسل | طب سنتی


فایده های دارچین و عسل

از وقت های خیلی دور تا کنون، مردم همواره از دارچین و عسل برای حفظ تندرستی خود مصرف می نمودند و این دو ماده ی طبیعی اسرار آمیز به کرات در رژیم های خوراکی ما انسان ها مورد مصرف قرار گرفته است.

عسل دارای قدرمت تاریخی پربار ای است زیرا در تاریخچه ی یونان، روم، هند و مصر باستان به کرات از آن نام برده شده، در حالی که گامت دارچین به بیش از دو هزار سال باز می گردد و این ماده ی جادویی در طب چینی و طب سنتی آیورودا به طور مداوم مورد مصرف قرار می گرفته است.

در واقع هر دوی این مواد طبیعی دارای گامت خیلی بیشتری هستند و گویا از سالیان خیلی دور با زندگی انسان ها عجین شده اند. درنتیجه ما به مناسبی می دانیم که دارچین و عسل به طور جداگانه دارای خصوصیات معالجه ای پربار و تاثیرات حیات قسمت بی‌شماری هستند. اما سوالی که در این جا پیش می آید این است که اگر این دو ماده را با هم و یا در ترکیب با هم مصرف کنیم آن گاه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر هر یک از آن ها به تنهایی دارای چنین تاثیرات استثنائی ای هستند پس این بدان معناست که ترکیب آن ها با هم دارای تاثیرات چند برابری ای خواهد بود؟


ترکیب عسل و دارچین با هم چه خصوصیات دارد؟
عسل و دارچین هر دو دارای خصوصیات ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی هستند و از این جهات عناصری کارامد و حیات قسمت به حساب می آیند. به همین علت است که آنان در طب باستانی برای معالجه زخم و پیشگیری از عفونی شدن زخم به کار گرفته می شدند. در واقع این دو ماده فایده ضد میکروبی قوی ای دارند که از عفونی شدن زخم پیشگیری می کند.

علت های که سبب می شوند این دو ابر خوراکی تأثیر قوی ای بر روی جسم داشته باشند خیلی متگونه و بی شمار هستند اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم اثر شگرف این دو ماده به توانایی آنان در کنترل التهاب، جنگیدن با رادیکال های آزاد و خوب شدن عملکرد سیستم ایمنی جسم باز می گردد.

در این مقاله از مجله تندرستی ما ۸ فایده اصلی عسل و دارچین را عنوان خواهم کرد که دانستنشان خالی از لطف نیست پس مناسبتر است آن ها را مطالعه نمایید تا لااقل با بعضی از مزایای این دو ماده استثنایی آشنا شوید:


 • ترکیب دارچین و عسل برای جنگیدن با گونه های آلرژی ها

 • اثر استفاده دارچین برای از بین بردن آلرژی ها و توانایی این ماده خوراکی در ریشه کن کردن آلرژن ها را می توان در یکی از مطالعاتی مشاهده نمود که توانایی این ماده را در کنترل کنه های خانگی آلرژی زا تحقیق کرده بود.

  این کنه های خانگی آلرژن به یکی از مسائل بزرگ جهانی تبدیل شده اند و طبق گفته ی پژوهشگران کالج کشاورزی، خوراکی و محیط زیست دانشگاه کنتاکی، حداقل ۴۵ درصد از جوانان مبتلا به آسم نسبت به این کنه های خانگی آلرژی زا حساس هستند و زمانی که دربرابر این کنه ها قرار می گیرند آسم و آلرژی شان بدتر می شود.

  پژوهشگران مصری تاثیرات روغن های اسانس متفاوت را بر روی این کنه های خانگی آلرژی زا مورد آزمایش قرار دادند تا دریابند که کدام یک از آن ها می توانند به از بین بردن این کنه ها یاری کنند. این پژوهشگران پس از آزمایشات بی‌شمار گرفتنند که دارچین زیادترین تاثیر را بر روی این کنه های خانگی آلرژن دارد و قادراست سبب نابودیشان شود.

  این تاثیر خارق العاده ی دارچین بدان دلیل است که دارچین شامل ماده ای به نام سینامالدئید است که برای کنه ها نظیر سم می باشد. عسل نیز یک ماده ی معالجه ای طبیعی است که می توان از آن برای جنگیدن با آلرژی ها مصرف کرد. استفاده یک قاشق چای خوری عسل خام محلی به صورت هر روزه قادراست قدرت سیستم ایمنی جسم ما انسان ها را زیاد شدن داده و با بروز حساسیت، با گرده های محلی آلرژی زا جنگیدن کند.

  در واقع عسل نیز هنظیر دارچین دارای تاثیر ضد آلرژیکی است که قادراست آن را به ماده ای اثربخش برای جنگیدن با گونه های آلرژن ها تبدیل نماید.

  مرکز بین المللی جنگیدن با آلرژی و ایمونولوژی مقاله ای را منتشر کرده که در آن این دیدیه مورد آزمایش قرار گرفته است. این مرکز به این نتیجه رسیده است که مصرف پیش فصلی از عسل گرده توس به مردمی که نسبت به گرده ی گل درخت توس (birch) حساسیت دارند یاری می کند تا حساسیتشان به مقدار ۶۰ درصد کم شدن یابد.

  مردمی که چنین عسلی را استفاده نموده بودند دو برابر دیگر مردم مطالعه، روزهای عاری از نشانه ها حساسیت را تجربه کردند ونسبت به دیگر مردم، ۷۰ درصد نشانه ها شدید کمتری داشتند و در مقایسه با گروه هایی که داروهای متداولی ضد آلرژی را استفاده می کردند، ۵۰ درصد آنتی هیستامین کمتری استفاده نمودند.

  این امر به وضوح نشان می دهد که استفاده عسل تا چه حد قادراست در کم شدن نشانه ها آلرژی و از بین بردن حساسیت مردم اثربخش باشد و تا چه حد استفاده آن قادراست به مردم دارای مشکل حساسیت یاری کند تا نشانه ها حساسیت کمتری را تجربه نمایند.


 • مصرف ترکیب عسل و دارچین برای خوب شدن نشانه ها دیابت

 • تحقیقات انجام شده در نشریه تحقیقات طبیعی، نشان می دهد که استفاده ۱۵۰۰ میلی گرم مکمل دارچین در رژیم خوراکی رورزانه، سبب کم شدن چربی، آنزیم های کبدی، مقاومت به انسولین و پروتئین واکنشی C دارای حساسیت بالا در مردم مبتلا به دیابت و مردم مبتلا به مریضی های کبد چربی غیر الکلی خواهد شد.

  بر اساس یکی از مطالعات منتشر شده در مجله خوراکی های دارویی، مشاهده شد که در مردم دیابتی، عسل نسبت به دکستروز و ساکارز سبب زیادتر شدن میزان گلوکز پلاسما خواهد شد.

  بعضی باور دارند که قدرت تثبیت انسولین توسط دارچین قادراست با زیاد شدن قند خون توسط عسل خنثی شود و همین امر سبب می شود که ترکیب عسل و دارچین به خوراکی با شاخص گلیسمی پایین تبدیل گردد و لذا خوراکی ی خوبی برای بیماران مبتلا به دیابت و کبد چرب و همینطور انسان های عادی باشد.

  همینطور بخوانید: دارچین چه خصوصیاتی دارد؟

 • جنگیدن با آلودگی و جوش های پوستی و آکنه

 • با توجه به فایده ضد میکروبی این ترکیب، ترکیب روغن دارچین با عسل در سراسر جهان برای معالجه مریضی های پوستی ای نظیر آکنه و جوش و یا آلودگی های پوست مورد مصرف قرار می گیرد. جمعی از پژوهشگران ایرانی نیز کشف نموده اند که خصوصیت های ضد باکتریایی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی عسل که برای معالجه زخم ها و سوختگی ها مورد مصرف قرار می گیرد قادراست سبب کم شدن عفونت های پوستی شده و دارای اثر زیادتری نسبت به داروهای متداولی است.

  با این تفاسیر می توان گرفتن که اثر عسل و دارچین در معالجه زخم های عفونی پوستی و جوش و آکنه خیلی زیادتر از داروهای شیمیایی است و این دو ماده ی معجزه آسا دارای هماهنگی زیادتری با جسم انسان هستند.

  یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۷ نیز نشان داد که اسانس دارچین به طور قابل توجهی سبب مهار چندین گونه از نشانگرهای التهابی درگیر در التهاب پوستی و بازسازی بافت ها می شود. و لذا این ماده به عنوان یک فاکتور ضد التهابی قوی عمل می کند که قادراست بعضی از مریضی های پوستی را تسکین دهد و جواب ایمنی را خوب شدن قسمتد.

  بنابراین می توان گرفتن که اسانس دارچین در امر بازسازی بافت های پوست اثر عمده ای داشته و قادراست از بروز خیلیی از مریضی های پوستی پیشگیری کند.


  خصوصیات شگفت انگیز دارچین و عسل

  1. تسکین سرماخوردگی و مسایل تنفسی وابسته با آن

  در یکی از مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی ای که به طب سنتی چینی می پردازد، چنین عنوان شده است که اسانس دارچین در از بین بردن و پیشگیری ازپرورش بعضی از باکتری ها و قارچ ها خیلی اثربخش است و از این جهت می توان گفت که گنجاندن آن در رژیم خوراکی هر روزه قادراست سیستم ایمنی جسم را قوی تر کند.

  این مطالعه نشان داده که روغن دارچین سبب پیشگیری ازپرورش میکروب های پرمخاطرهی نظیر باکتری ای کولی، کاندیدا و استافیلو کوکوس اورئوس می شود که تمام ی این میکروارگانیسم ها می توانند سبب بروز مریضی هایی نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا شوند و سیستم ایمنی جسم را مورد تهاجم قرار دهند.

  تحقیقات نشان داده اند که معالجه ای مناسبتر از عسل برای تسکین سرفه وجود ندارد و حتی امکان پذیر است این ماده ی طبیعی از دیفن هیدرامین و آنتی هیستامین نیز برای کم شدن سرفه ی مردمی که به سرماخوردگی و آنفولانزا مبتلا شده اند اثربخشتر باشد.

  به علاوه، عسل شامل آنتی اکسیدان هایی است که با تاثیر محافظی خود به جنگیدن با مریضی های تنفسی پرداخته و خیلیی از مسائل مربوط به تندرستی را بر طرف نموده و سیستم ایمنی شخص را در مقابل مریضی ها مقاوم تر می کنند.

  درنتیجه مواد ضد میکروبی دارچین به همراه تاثیر مقاوم کننده ی سیستم ایمنی جسم توسط عسل خام طبیعی سیستم ایمنی جسم را خیلی مقاوم و نفوذ ناپذیر ساخته و توانایی شخص را برای جنگیدن با عفونت های تنفسی ای نظیر سرماخوردگی زیاد شدن خواهد داد.

  درنتیجه اگر از لحاظ تنفسی گرفتار مسئله شدید و یا این که سرما خوردید، استفاده ترکیب دارچین و عسل به شما یاری می کند تا در مدت وقت اندکی مریضی را پشت سر گذاشته و تندرستی خود را باز یابید.


 • جنگیدن با عفونت های مجاری ادرای با ترکیب دارچین و عسل

 • عصاره دارچین یکی از فاکتور های ضد باکتریایی قوی ای است که قادراست باکتری هایی که جسم انسان را مورد تهاجم قرار می دهند به شتاب نابود کند.

  تحقیقات نشان داده اند که این ماده به نحو اثربخشی به مهارپرورش باکتری های گرم منفی ای نظیر ای کولای که یکی از دلایل اصلی دچار به عفونت های مجاری ادراری است می پردازد و قادراست از دستگاه ادرای انسان در برابر دچار به این باکتری پیشگیری کند.

  تحقیقات آزمایشگاهی انجام شده در یکی از دانشگاه های الجزایر نشان داده اند که زمانی از عسل طبیعی برای از بین بردن ۱۱ سویه ی باکتریایی مقاوم در برابر چند دارو که سبب بروز گونه های عفونت های مجاری ادراری در خانم ها باردار می شدند مصرف شد، این ماده ی طبیعی توانست تاثیرات ضد باکتریایی قوی ای را از خود نشان دهد و این باکتری ها را تا حد بیشتری نابود کند.

  درنتیجه آن طور که از آزمایشات انجام شده نمایانست استفاده ترکیب عسل و دارچین قادراست تا حد بیشتری از دچار به باکتری های مجاری ادراری ممانعت کند و در واقع دیوار محافظی را در برابر این نوع باکتری ها به وجود آورد. لذا تجویز معجونی که از ترکیب پودر دارچین و عسل آماده شده باشد نه تنها به از بین بردن باکتری های موجود در درون دستگاه ادراری انسان یاری می کند، بلکه قادراست ازپرورش میکروب هایی که در مثانه ی تمام ی انسان ها وجود دارند پیشگیری نموده، و لذا استفاده این آمیخته قادراست به عنوان یک اقدام پیشگیرانه بالقوه در برابر دچار به عفونت های مثانه عمل نماید.


  مزایای استفاده عسل با دارچین

  1. استفاده این ترکیب قادراست از بروز مسائل مربوط به گوارش پیشگیری نماید

  ترکیب عسل و دارچین به کم شدن مسائل مربوط به گوارش، نظیر یبوست، وضعیت تهوع و زخم های گوارشی که مریضی های شایع دستگاه گوارشی هستند یاری نموده و خیلیی از مسائل دیگر را نیز معالجه می کند. این بدان معنی است که می توان از این ابر خوراکی ها به عنوان داروهای طبیعی ای مصرف نمود که می توانند خیلیی از مریضی های گوارشی را معالجه کنند درنتیجه بی علت نیست که اجداد و نیاکان ما از این مواد طبیعی برای معالجه مریضی های متفاوت خود مصرف می نمودند.

  از آنجایی که عسل یک گونه شهد مهیا ی استفاده است، جسم انسان به آسانی آن را جذب نموده و دارای سازگاری بالایی با جسم ما انسان ها می باشد و همین امر سبب می شود که بتوان از آن به راحتی برای معالجه مریضی های متفاوت مصرف نمود.

  دارچین نیز دارای خصوصیت های ضد میکروبی است که به از بین بردن باکتری های موجود در دستگاه گوارشی انسان ها یاری نموده و سیستم گوارشی را تثبیت می کند. این امر به ویژه در مورد مردم مبتلا به اشریشیا کلی که سبب دچار به مریضی های دستگاه گوارشی و مجاری ادراری می شود صدق می کند.

  درنتیجه ترکیب دارچین و عسل قادراست معجون معجزه آسایی را تشکیل دهد که نه تنها سیستم ایمنی جسم انسان را تثبیت نموده بلکه خیلیی از باکتری های گوارشی و مجاری ادراری را نابود می کند.


 • زیاد شدن و تثبیت انرژی بدن

 • در طب سنتی چینی از دارچین برای تثبیت و زیاد شدن انرژی جسم مصرف می شود در واقع دارچین به دلیل دارا بودن موادی که سبب زیاد شدن انسولین می شوند، به مردم انرژی می دهد زیرا قند خون آنان را تثبیت نموده و سبب خوب شدن عملکرد انسولین موجود در مغز می شود.

  عسل که شامل مواد غذایی و آنتی اکسیدان های بیشتری است سبب زیاد شدن میزان انرژی جسم می شود و از این طریق به جنگیدن با التهاب و کم شدن نشانه ها پیری یاری می نماید. درنتیجه زمانی که یک قاشق چای خوری از آمیخته این دو ماده ی اسرار آمیز را استفاده می نمایید، مواد موجود در آن ها سبب زیاد شدن انرژی کم گلیسمی ای می شوند که متابولیزم بدنتان را زیاد شدن داده و سبب می شوند که شما از انجام فعالیت های هر روزه یا تمرین های ورزشی لذت ببرید.


 • معالجه مریضی های وابسته با لثه

 • در چند سال گذشته چندین مطالعه انجام شده بر روی عسل و دارچین نشان داده که عسل مانوکا قادراست به معالجه مریضی های عفونت لثه و مریضی ورم لثه یاری کند. با توجه به خصوصیات ضد میکروبی برتر این گونه عسل، پژوهشگران دانشکده دنداندکتری دانشگاه اوتاگو واقع در نیوزیلند کشف کرده اند که میل کردن عسل مانوکا نه تنها سبب کم شدن ۳۵ درصدی پلاک های لثه می شود، بلکه سبب کم شدن ۳۵ درصدی نواحی خون ریزی کننده در مردم مبتلا به عفونت لثه خواهد شد.

  زمانی که این گونه عسل با مواد ضد میکروبی دارچین ترکیب شود، قادراست اثر معجزه آسایی داشته باشد و تمام نواحی عفونی لثه را نابود کند. در واقع نمی توان از مزایای عسل و دارچین برای معالجه مریضی های وابسته با لثه قافل شد چرا که این ترکیب اثر معجزه آسایی بر روی لثه ها دارد.