جراحی های دستگاه گوارش به روش لاپاروسکوپی | طب سنتی

ناشر : دانلود آهنگ محلی

جراحی های دستگاه گوارش به روش لاپاروسکوپی | طب سنتی


با پیشرفت دانش دکتری و ورود عمل لاپاروسکوپی به زمره اعمال جراحی، دیگر از برش‌های متعدد و بلند بر جسم و آثار بخیه و زخم خبری نیست و بیماران می‌توانند با شتاب زیادتری دوران نقاهت خود را سپری کنند. اگر به دنبال آگاهی درباره جراحی لاپاروسکوپی  به ویژه برای دستگاه گوارش می‌باشید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جراحی لاپاراسکوپی یکی از کم‌تهاجم‌ترین اعمال جراحی است که با برش‌های کوچک به طور یک چهارم تا نیم اینچ صورت می‌گیرد. در این روش، جراح برشی زیر دکمه شکم ایجاد کرده و سپس یک لوله کوچک به نام پورت فرو می کند. از پورت برای باد کردن شکم با گاز دی اکسید کربن مصرف می شود.

ورود این گاز به داخل شکم سبب می شود تمام هیکل های داخل شکم از یکدیگر فاصله گرفته و به جراح اجازه دهد تا اعضای شکم را با وضوح زیادتری ببیند و بتواند عمل جراحی را انجام دهد .

به با باد شدن شکم، جراح ابزارهای لاپاراسکوپی را از طریق برش های ایجاد شده وارد شکم می کند و دوربین متصل به لاپاراسکوپ تصاویر را بر روی صفحه نمایش می دهد و به جراح اجازه می دهد اعضای جسم را با وضوح بالا مشاهده نماید.

خوشبختانه امروزه جراحی اعضای دستگاه گوارش همانند آپاندیس، کیسه صفرا، کبد، لوزالمعده، روده کوچک و روده بزرگ، طحال، معده و هیکل های لگن یا تولید مثل با مصرف لاپاروسکوپی در بیماران دارای تقویت ضروری صورت می‌گیرد. در حال حاضر سن، جنسیت و وزن ممحدودهیتی برای لاپاروسکوپی ایجاد نمی کند، و این عمل در هر سن و وزنی در تقویت حاد و پیامد دار قابل انجام است. البته با توجه به اینکه در این شیوه از بیهوشی عمومی مصرف می شود، در بیمارانی که امحل بیهوشی عمومی ندارند جراحی لاپاروسکوپی برای آنان تقریبا غیرامکان پذیر خواهد بود.

معالجه سرطان کولون به روش لاپاروسکوپی

در حال حاضر، یکی از کاربردهای جراحی لاپاروسکوپی برای معالجه سرطان کولون می‌باشد که دراین روش، تنها چند شکاف کوچک روی شکم شما ایجاد می‌شود و جراح از طریق آن‌ها ابزار جراحی و دوربینی را به داخل حفره شکمی می‌فرستد. سپس با مصرف تصاویر فرستاده شده از سمت دوربین و ابزار جراحی قسمتی از روده بزرگ را از طریق همان شکاف‌ها از جسم خارج کرده و قسمتی از آن را برداشته و اقدامات ضروری را انجام می‌دهد. سپس کولون از طریق شکاف باز به داخل حفره شکمی برگشت داده می‌شود. این روش جراحی به علت آنکه کم تهاجمی‌تر از کولکتومی باز است، دوره نقاهت کمتری دارد اما تمام مردم کاندید خوبی برای گرفتن این گونه جراحی نیستند. پس از جراحی لاپاراسکوپیک امکان پذیر است، قسمت‌های باقی‌مانده کولون مجدد به هم متصل شوند. (آناستوموز روده) و  یا حفره‌ای روی شکم تعبیه شود تا انتهای روده به آن‌جا متصل شود و عمل دفع از طریق آن صورت پذیرد.

شایان ذکر است که در ارتباط با سرطان‌های دستگاه گوارش همانند معده و روده با توجه به وضعیت مریض و مرحله مریضی، دکتر عمل جراحی کم تهاجمی لاپاروسکوپی را تجویز می‌کند و به‌جای ایجاد یک برش بزرگ شکمی (عمل جراحی باز)، از چند برش کوچک مصرف می‌کند تا ابزارهای ویژه جراحی (دوربین، ابزار برش و گیره) را وارد حفره شکمی مریض کند، به یاری این ابزارها، پولیپ‌ها و یا هرگونه بافت نامتعارف را بر می‌دارد.

مدت وقت نقاهت در جراحی لاپاروسکوپی

بیمار در جراحی لاپاروسکوپی تحت بیهوشی عمومی و کنترل درد قرار می گیرد و در بعضی موارد، پس از جراحی در همان روز قادراست از بیمارستان ترخیص گردد یا امکان پذیر است برای مواظبت زیادتر، چند روز در بیمارستان بستری شود البته وقت ترخیص هر مریض با مریض دیگر مختلف خواهد بود.

مصرفجراحی لاپاروسکوپی در تقویت مناسب و عادی، شیوه بی ریسک است که تجربه و آشنایی گروه جراحی به علم روز در انجام عمل لاپاروسکوپی خیلیدر آن حائز ارزش است می باشد. اگر شما هم احتیاج به جراحی اعضای دستگاه گوارش به شیوه لاپاروسکوپی را دارید، می‌توانید با رجوع به مطب پزشک مهدی عالم رجبی فلوشیپ جراحی گوارش، تقویت شما برای انجام این عمل تحقیق می شود و در صورت شناسایی دکتر، مریضی خود را آسان معالجه نمایید.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات زیادتر درباره جراحی به روش لاپاروسکوپی می توانند به وب سایت تخصصی پزشک مهدی عالم رجبی و یا برای گرفتن مشاوره غیر حضوری به اپلیکیشن مطپ رجوع نمایند.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ محلی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد